19.12.2011.

Mreža na četvrtom forumu United Nations Alliance of Civilizations u Kataru

Podijeli:

Od 10. do 14. prosinca Mreža mladih Hrvatske sudjelovala je na četvrtom forumu United Nations Alliance of Civilizations u Dohi u Kataru, kao dio delegacije Europskog foruma mladih. Na forumu su sudjelovali visoki dužnosnici brojnih zemalja, predstavnici organizacija civilnog društva te brojnih agencija, a Mrežu mladih Hrvatske predstavljao je Marko Boko, član Upravnog odbora zadužen za međunarodnu suradnju.

Najvažniji dio programa za mlade delegate dogodio se je prvog dana foruma, kada su brojne radne grupe svoje zaključke prezentirale u obliku dokumenta, koji je uvršten u završne zaključke foruma, a uglavnom se odnosi na sudjelovanje mladih u tijelima UN-a te njihov utjecaj na procese donošenje odluka. Isto tako, obrađivale su se teme odnosa kulturne raznolikosti i socio-ekonomskog razvoja te odnosa povjerenja i tolerancije spram razvoja UN MDG-a.

Ostatak foruma bio je posvećen traženju, razvoju i učvršćivanju alata za rješavanje globalnih problema, a velik dio foruma bio je posvećen i fenomenima pokreta na Wall Streetu te Arapskog proljeća, gdje su značajnu ulogu zauzeli mladi aktivisti.

Raznolikost i bogatstvo programa na forumu, kao i sudjelovanje mladih iz cijelog svijeta doveli su do snažnih zaključaka, koji će, nadamo se, biti uspješno implementirani do idućeg foruma, koji će se održati u Beču 2013.

 

Kolačići (cookies) pomažu u korištenju ove stranice. Korištenjem pristajete na korištenje kolačića.