Europski forum mladih i ove godine organizirao je "Information and Networking Days on South East Europe". Regija jugoistočne Europe jedna je od fokusa radnog plana Foruma u razdoblju od 2007. do 2009. godine. Stoga Forum već nekoliko godina organizira ovo događanje u raznim zemljama regije s ciljem poticanja razvoja politika za mlade i omladinskog rada.
Ove je godine događanje održano 18. i 19. listopada u Budvi, Crna Gora i sastanke je prisustvovala i predstavnica Mreže mladih Hrvatske, Anamarija Sočo.
"Information and Networking Days on South East Europe" okupio je predstavnike/ce nacionalnih vijeća mladih i ostalih struktura mladih iz regije i šire, s posebnim naglaskom na Nacionalno vijeće mladih iz Rusije koje je bilo partner u organizaciji događanja.
U dva radna dana nastavljena je izgradnja mape puta za buduće aktivnosti u regiji u skladu sa strateškim pristupom razvoju omladinskog radai rada s mogućim budućim članicama i partnerima Europskog foruma mladih.